Gmina Wojsławice wzięła udział w ogólnopolskiej wystawie plenerowej „Podróż w kolorze. Polska. Lubelskie Naj…”, która odbyła się 8 października br. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Miała ona na celu prezentację ciekawych miejsc i ciekawostek turystycznych, geograficznych, historycznych oraz kulturalnych.


Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał jej autor - Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk, Henryk Gołębiowski - Wójt Gminy Wojsławice i Adam Łopocki - Przewodniczący Rady Gminy Wojsławice. Mieszkańcy stolicy oraz  turyści z kraju i zagranicy  przechodzący Krakowskim Przedmieściem z wielkim zainteresowaniem zatrzymywali się podziwiając występy artystyczne zespołów i degustując lokalne potrawy. Pomimo deszczu atmosfera była gorąca. Rozdaliśmy ponad 1000 ulotek promujących atrakcje turystyczne naszej gminy, udzieliliśmy odpowiedzi na setki pytań, poczęstowaliśmy odwiedzających nasze stoiska dziesiątkami pysznych ciasteczek, placków na sodzie, pierożków drożdżowych, koreczków z koziego sera. Nie było osoby, która nie spróbowałaby tradycyjnie pieczonego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, swojskich wędlin czy prawdziwych miodów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja leczniczych nalewek. Radosny śpiew zespołów z Wojsławic rozbrzmiewał na najbardziej ruchliwej ulicy stolicy. Chór "Wojsławianie" zachwycił czterogłosowym wykonaniem stylizowanych pieśni ludowych, "Czerwona Jarzębina" strojami ludowymi, a "Mada-Bis" młodzieżową aranżacją znanych utworów muzyki pop. Piękne prace rękodzieła artystycznego uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, obrazy naszych artystów malarzy  i stoisko Jakuba Wędrowcza przykuwały uwagę niejednego przechodnia.

 Serdecznie dziękujemy za wspólne działanie na rzecz rozwoju naszej gminy:

- Właścicielom gospodarstw agroturystycznych: „Ćmilówka” z Majdanu Ostrowskiego, „Domu Pod Lipami” z Czarnołoz, „Agro-pszczoła” i „Koziego Raju” z Wojsławic;

- Teresie Szwarc, Jolancie Jarosz, Katarzynie Stasiuk, Alinie Cymborskiej, Halinie Jabłońskiej;

- Stowarzyszeniu Grupa Odnowy Wsi Rozięcin;

- Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wojsławicach;

- Fundacji „Ku Przeszłości”;

- chórowi „Wojsławianie”, „Czerwonej Jarzębinie”, „Madzie-Bis” – zespołom działającym przy GCKSiT w Wojsławicach;

- Bogdanowi Wawrzyńczykowi, Agnieszce Pietruszka i Katarzynie Sołtys za dokumentację i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Uważam, że taka forma promocji gminy była strzałem w dziesiątkę – mówi  Henryk Gołębiowski  - wójt gminy Wojsławice. Warto było pojechać do Warszawy i zaprezentować to co mamy najlepszego, najpiękniejszego i wyjątkowego. Mam nadzieję, że przyniesie ona oczekiwane efekty w postaci większej ilości turystów i gości odwiedzających nasze tereny. Akcję promocyjną w Warszawie powtórzymy na wiosnę przyszłego roku – dodaje Henryk Gołębiowski.    

Zaangażowanie i niesamowita energia Wojsławian, którą dzielili się z osobami odwiedzającymi stoisko przyczyniły się do ogromnego sukcesu akcji promocyjnej – dodaje Sylwia Jasiuk – dyrektor GCKSiT w Wojsławicach.