W maju w Wojsławicach pojawiła się pierwsza siłownia pod chmurką. Przy stawie na ulicy Uchańskiej postawiono 5 urządzeń do ćwiczeń.


Siłownia niekoniecznie musi kojarzyć się z zatłoczonym i dusznym pomieszczeniem. Bardzo zdrowe jest wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu. W Wojsławicach urządzono pierwszą plenerową siłownię. Przy stawie na ulicy Uchańskiej postawiono 5 urządzeń do ćwiczeń: biegacza, wioślarza, orbitreka, drabinkę oraz maty, z których mogą bezpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy naszej gminy. Na urządzeniach są umieszczone naklejki z informacją, jak rozsądnie z nich korzystać. Dzięki nim użytkownik dowie się, które ćwiczenia działają na poszczególne partie ciała oraz jak ćwiczyć, by uzyskać maksymalny efekt. O tym, jak bardzo plenerowa siłownia była potrzebna, najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie, jakim ten sportowo-rekreacyjny obiekt cieszy się na co dzień.

 - Siłownia w Wojsławicach umożliwia aktywność fizyczną, ale także tworzy okazje do nawiązywania nowych znajomości i wspólnego spędzania wolnego czasu, do czego szczerze zachęcam – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.