Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice, znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych samorządowców 2015 roku w plebiscycie ogłoszonym przez redakcję Nowego Tygodnia. Czytelnicy tygodnika głosowali na samorządowców z Chełma i powiatu chełmskiego.


Wręczenie wyróżnień miało miejsce 20 marca w Miejskiej Hali Sportowej podczas Jarmarku Wielkanocnego organizowanego również przez Nowy Tydzień. Głosowanie w Plebiscycie na najlepszych samorządowców trwało blisko trzy miesiące. Czytelnicy głosowali na prezydenta, burmistrzów, wójtów, ich zastępców oraz na radnych poszczególnych szczebli samorządów. Henryk Gołębiowski, dzięki głosom mieszkańców gminy Wojsławice, ostatecznie uplasował się na dziewiątym miejscu. Wyróżnienia najlepszym samorządowcom wręczał redaktor naczelny Nowego Tygodnia Marcin Futyma.

 - Znalezienie się w tak doborowym towarzystwie samorządowców z powiatu chełmskiego i miasta Chełma odbieram jako zaszczyt i wyróżnienie – twierdzi wójt Gołębiowski. - Moja satysfakcja jest tym większa, że dopiero od nieco ponad roku sprawuję funkcję wójta gminy. Tego wyróżnienia nie byłoby, gdyby nie bardzo dobra współpraca z radą gminy, sołtysami, stowarzyszeniami i szerokim gronem mieszkańców.

wojt wsrod najlepszych samorzadowcow