W Wojsławicach powstają nowe zespoły artystyczne. Kiedy wójtem gminy został Henryk Gołębiowski pod skrzydła domu kultury powrócił chór „Wojsławianie”. Kilka miesięcy temu powstał zespół dziecięcy „Promyki”, a w ostatnim czasie reaktywował się zespół śpiewaczy „Czerwona Jarzębina” z Rozięcina.


Dzisiaj w Rozięcinie funkcjonuje świetlica wiejska prowadzona przez niedawno powstałe Stowarzyszenie Grupa Rozwoju i Odnowy wsi Rozięcin, a we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki swoją działalność wznowił zespół z wieloletnimi tradycjami. Mowa o „Czerwonej Jarzębinie”. Część starego składu uzupełniona została o nowe młode osoby. Zespół ma siedem głosów kobiecych i pięć męskich. Swój udany debiut miał na II Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 6 stycznia w ratuszu w Wojsławicacah. 

Zespół ma już kolejne zaproszenia na koncerty. Wójt Henryk Gołębiowski nie ukrywa swojego zadowolenia z powstania nowych zespołów. - Przyznam, że wielokrotnie namawiałem mieszkańców Rozięcina do reaktywacji „Czerwonej Jarzębiny” - mówi. - Dzięki dobrej współpracy radnego gminy Zbigniewa Rymarskiego, sołtys wsi Wiolety Łuczkiewicz oraz prezesa zarządu stowarzyszenia Patryka Banachiewicza i licznej grupie mieszkańców zaangażowanych w prace na rzecz swojej miejscowości udało się reaktywować zespół. Oprócz podziwiania krynicy i studni w Rozięcinie oraz pięknych jarów i wąwozów, można będzie teraz podziwiać także „Czerwoną Jarzębinę”.

 CzerwonaJarzebina.jpg