Do Wojsławic zawitała delegacja z Białorusi - pracownicy lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, przedstawiciele grup lokalnych i ekspertów z zakresu zrównoważonego rozwoju.


Celem wizy było przekazanie polskiego doświadczenia w funkcjonowaniu partnerstwa wielosektorowego w zakresie rozwoju gospodarczego na terenach wiejskich. Gości w ratuszu przywitał wójt Henryk Gołębiowski, który opowiedział przybyłym o gminie i jej głównych walorach turystycznych. Delegacja zwiedziła zabytkowe obiekty Wojsławic i gospodarstwa agroturystyczne: „Agro-Pszczoła” i „Kozi Raj” w Wojsławicach oraz „Ćmilówkę” w Majdanie Ostrowskim. Tu zwiedzano także izbę ludową i „koci dołek”. 

- Cieszymy się z przyjazdu do Wojsławic zagranicznych delegacji i zainteresowaniu się naszymi doświadczeniami i podejmowanymi działaniami w zakresie rozwoju turystyki - mówi wójt Gołębiowski. - Z organizatorami tej wizyty studyjnej, „Euroregionem Bug”, umówiliśmy się już na kolejną wizytę gości, tym razem z Mołdawii. Takie działania to jeden z elementów promocji Wojsławic – dodaje wójt.