W dniach 17-19 lipca odbyły się X Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach. Podczas trzech dni uczestnicy wzięli udział w kilkudziesięciu punktach programu związanych z postacią Jakuba Wędrowycza, wykreowaną przez pisarza Andrzeja Pilipiuka.

 Jedną z atrakcji był wernisaż prac Andrzeja Łaskiego, rysownika i twórcy grafik do książek o Jakubie. Ponadto odbyło się kilkanaście prelekcji, widowiskowe pokazy fizyczne, fireshow, pokaz sarmackiej grupy rekonstrukcyjnej „In Vino Veritas”, koncerty grup The Heavy Rain, Jodoka i duetu kabaretowego OniOn. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach puszczania baniek mydlanych i kilkunastu konkursach, w tym konkursie na pomalowanie kalosza. Odpowiedzi na nurtujące pytania można było otrzymać podczas spotkań autorskich z pisarzami: Andrzejem Pilipiukiem i Stefanem Dardą. W niedzielny poranek Andrzej Pilipiuk poprowadził spacer po Wojsławicach, opowiadając o miejscach znanych z książek o Wędrowyczu.

 Na konwencie pojawiło się ponad 400 uczestników z całej Polski i grupa fanów z Czech.

 Organizatorem Dni Jakuba Wędrowycza jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza".

W bieżącym roku do organizacji imprezy włączył się Urząd Gminy  i Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki a patronat honorowy nad imprezą przyjął Wójt Gminy Henryk Gołębiowski.