Spotkanie samorządowe

W ramach obchodów Jubileuszu 580-lecia Wojsławic w dniach 1,2,3 maja 2015r. zorganizowany został Pierwszy Ogólnopolski Zlot Wojsławian. Bogaty program Zlotu rozpoczął się w piątek 1 maja spotkaniem z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego, podczas którego Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski dokonał podsumowania działań przyczyniających się do rozwoju naszej gminy, od momentu doprowadzenia elektryczności w 1950 r. aż po inwestycje ostatniego okresu. Listy gratulacyjne i słowa podziękowania skierowane zostały do wszystkich osób działających w okresie poprzedzającym powołanie samorządu terytorialnego, jak i samorządowców pełniących różne funkcje przez okres ostatnich 25 lat. Gościem honorowym spotkania był Starosta Powiatu Chełmskiego Piotr Deniszczuk.

Jubileusz 55-lecia działalności LZS Vojsławia Wojsławice

Kolejnym punktem piątkowych uroczystości był jubileusz 55-lecia działalności LZS Vojsławia Wojsławice. Spotkanie poprowadził Prezes klubu Piotr Szadziuk, który przypomniał historię sekcji sportowych oraz wymienił zasłużonych ich zawodników. Podczas uroczystości obecni byli: wiceprzewodniczący krajowego zrzeszenia LZS Wacław Hurko, wiceprzewodniczący wojewódzkiego zrzeszenia LZS  Zbigniew Radziejczuk, sekretarz ChOZPN Sławomir Kuźmicki oraz byli i obecni sportowcy i działacze Vojsławia Wojsławice. Podczas uroczystości wyróżniającym się zawodnikom wręczono pamiątkowe odznaki i upominki.

Bal Wojsławian

Spotkaniem kończącym pierwszy dzień Zlotu był Bal Wojsławian, który odbył się w domu weselnym „Belweder” w Wojsławicach.

Galeria