W czwartek 16 listopada 2017r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce szczególne wydarzenie - Zaduszki Muzyczne, które poprowadził Marian Lackowski – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic.Koncert rozpoczął się o godz.17:00 zapaleniem świec symbolizujących tych, którzy odeszli. W atmosferę zadumy i refleksji wprowadziła nas poezja Andrzeja Jarosza,  którą odczytała Jolanta Jarosz oraz Marty Daniłowicz w jej wykonaniu. Z kolei występy muzyczne: Mariusza Matery, Dariusza Tokarzewskiego oraz Bogdana Depty, duetu Magdaleny Wicińskiej i Pawła Czekaja oraz Mateusza Szerementa wprowadziły gości w czas wspomnień.

Podziękowania przekazali: ks. Jan Łukaszuk, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Teologa w Chełmie, oraz pan Henryk Gołębiowski - Wójt Gminy Wojsławice.

Muzyka i poezja, wzbudziły wspomnienia o tych, którzy odeszli utwierdzając nas w słowach  Eliasa Canetti  ,,Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija…”.

Dziękujemy pięknie wszystkim którzy uczestniczyli z nami w tym dniu i zapraszamy za rok.

Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Miłośników Wojsławic oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach.