Wójt Gminy Henryk Gołębiowski i skarbnik Anna Być podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie kolejne 2 umowy o dofinansowanie projektów złożonych w ramach PROW 2014-2020.

Dnia 3 stycznia Wójt Gminy Henryk Gołębiowski podpisał i osobiście odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka umowę na dofinansowanie projektu pn. "Przebudowa targowiska stałego zlokalizowanego na działce nr 1440/1 w Wojsławicach przy ul. Rynek". 

17 grudnia 2017 r. już po raz czwarty mieszkańcy Gminy Wojsławice spotkali się w ratuszu, by wspólnie dzielić radość z oczekiwania narodzin Pana. Uroczystość rozpoczął Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice, który z okazji zbliżających się świąt złożył najserdeczniejsze życzenia.

W dniu 31 grudnia 2017 roku tradycyjnie jak co roku zabawa sylwestrowa odbyła się na Placu Targowym w Wojsławicach. Impreza rozpoczęła się o godz. 22:00.

W czwartek 16 listopada 2017r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce szczególne wydarzenie - Zaduszki Muzyczne, które poprowadził Marian Lackowski – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic.

11 listopada 2017 r. w Wojsławicach obchodzono 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach.

W dniu 15 listopada 2017 r. w Sali Narad Urzędu Gminy Wojsławice odbyły się bezpłatne badania i szkolenia zorganizowane przez Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, Urząd Gminy Wojsławice oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Jakub Wlaź Andrzej Wlaź Spółka Jawna.

Gmina Wojsławice wzbogaciła się o ciągnik rolniczy wraz z wozem asenizacyjnym i urządzeniem do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji WUKO.

W dniach 29 - 30.09.2017r. w Szkole Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii odbył się I  ZJAZD BYŁYCH UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY WOJSŁAWICE. W uroczystości udział wzięli; absolwenci szkoły, Wójt Gminy Wojsławice - Henryk Gołębiowski, dyrektor szkoły; Justyna Starko - Gadzała i wicedyrektor; Emma Czarnecka - Durczak, grono pedagogiczne,  rodzice, uczniowie i pracownicy.

Nie wiele osób wiedziało, że latek sąsiadujący z cmentarzem rzymskokatolickim w Turowcu to cmentarz prawosławny. Dzięki wielu ludziom dobrej woli udało się to miejsce uporządkować.